Utbildnings- och kulturförvaltningen

Välkommen till utbildnings- och kulturförvaltningen

Utbildnings- och kulturförvaltningen ansvarar för ledning, administration, ekonomi och utveckling inom förskola, skola och kultur. Vänd dig till oss i allmänna frågor som rör dessa områden.

Adress:

Markaryds kommun
Utbildnings- och kulturförvaltningen
Box 74
285 22 Markaryd 


Lars-Ola Olsson
Utbildningschef
Tel. 0433-720 77
lars-ola.olsson@markaryd.se 


Ann-Christin Ivarsson
Biträdande utbildningschef
Tel. 070-813 85 31
ann-christin.ivarsson@markaryd.se

 
Maritha Karlsson
Registrator/ nämndsekreterare
Tel. 0433-720 78
maritha.karlsson@markaryd.se

 
Mats Nilsson
Utvecklingsledare
Tel 0433-720 70
mats.nilsson@markaryd.se

Ulla-Britt Seveborn 
Utvecklingssamordnare
Tel. 0433-720 69
ulla-britt.seveborn@markaryd.se

Bernt Zweygberg
Ekonom
Budget, ekonomisk uppföljning,
statistik med mera.
Tel. 0433-720 04
bernt.zweygberg@markaryd.se

Linda Andersson
Handläggare
Barnomsorg och vårdnadsbidrag.
Tel. 0433-720 73
Mob. 0705-89 19 50
linda.andersson@markaryd.se

Ann-Christin Kristensson
Handläggare
Skolskjutsansvarig
Tel. 0433-720 72
ann-christin.kristensson@markaryd.se

 

GTranslate

 

Kontaktperson



Utbildningschef
Lars-Ola Olsson
0433-720 77
Sida skapad 2010-02-04
av Maritha Karlsson
Senast uppdaterad 2017-01-13

Plats

Javascript is required to view this map.